Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Dlaczego warto wynająć studio fotograficzne?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Wielu osobom studio fotograficzne na wynajem, kojarzy się tylko i wyłącznie z wielkimi przedsięwzięciami. Nie biorą oni pod uwagę, że takie miejsca są również przeznaczone dla mniej zaawansowanych fotografów, a nawet amatorów, dla których praca w studio może wiele ułatwiać. Z tego artykułu dowiesz się, jak wiele korzyści kryje się za wynajęciem przestrzeni studyjnej do sesji i dlaczego warto korzystać z tej możliwości.

Ogromne możliwości

Na samym początku drogi, entuzjaści fotografii aranżują studio fotograficzne we własnych czterech kątach. Jest to budżetowa opcja, jednak bardzo ograniczona co do możliwości odejścia od tła i tworzenia kadrów z różnych perspektyw. Dlatego też przestrzeń studia jest jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na jego przewagę. Swoboda w przeprowadzaniu sesji jest ogromnie ważna. Zwłaszcza, jeśli towarzyszy temu cały zespół odpowiedzialny za oświetlenie, makijaż i fryzurę modelki.

Niezależność

Nie musisz obawiać się o warunki pogodowe lub oświetleniowe. W studio fotograficznym możesz w pełni kontrolować oświetlenie. Co jest bardzo ważne, kiedy sesja trwa kilka godzin. W plenerze zmiana światła byłaby problemem, natomiast przestrzeń studyjna pozwala na kontrolę światła, niezależnie od upływu czasu.

Szeroki dostęp do sprzętu

Dostęp do sprzętu jest ogromnym plusem dla osób, które nigdy nie miały styczności z lampami studyjnymi, bądź innymi akcesoriami studyjnymi. To doskonała okazja, aby je przetestować lub nauczyć się ich obsługi. Nie musisz marnować niepotrzebnie pieniędzy na sprzęt, który mógłbyś uznać za zbędny.

Ułatwiona nauka

Podczas wynajmu studia, najczęściej będzie również dostępny w nim asystent, który może pomóc Ci w obsłudze sprzętu. Ponadto studia fotograficzne często organizują kursy, szkolenia, dni otwarte podczas, których możesz zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu fotografii i pracy na sesji w studio.

Oszczędność pieniędzy

Zaopatrzenie własnego studia w potrzebny sprzęt może być mocno obciążające dla portfela. Dlatego wynajem studia będzie zdecydowanie tańszą opcją. Oprócz tego studia fotograficzne często proponują programy lojalnościowe, jak karty stałego klienta, z którymi będziesz otrzymywać rabaty lub inne benefity, za wynajem studia.

Wizerunek profesjonalisty

Przyjmując swoich klientów w profesjonalnym studio z zapleczem szybciej zbudujesz wokół siebie pozytywny wizerunek, aniżeli przy małej zaaranżowanej przestrzeni. Co ważniejsze studia na wynajem posiadają inne ważne dla tej branży miejsca, jak stanowisko do makijażu, garderobę, czy kuchnię w której możesz ugościć klientów.

Nowe znajomości

Wynajem studia często łączy się ze zdobywaniem nowych kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości. Jeśli podejmiesz współpracę z makijażystką lub fryzjerem, istnieje duża szansa, że mogą oni polecać Twoje usługi potencjalnym klientom.

Na początku przygody z fotografią, sprzęt studyjny może budzić wiele wątpliwości. Stąd studio fotograficzne na wynajem jest doskonałą szansą na zapoznanie się z pracą w tym środowisku, a co za tym idzie uzyskania lepszych efektów na sesjach zdjęciowych. Sprawdź naszą ofertę studia fotograficznego!

Śledź naszego bloga fotograficznego!

Dowiedz się więcej o fotografii 🙂