Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Filmy szkoleniowe – nowy sposób na sukces


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Filmy szkoleniowe to nowoczesna forma przekazywania informacji. Można je nagrywać w różnych celach. Marki stosują filmy szkoleniowe do stworzenia kursu online, do materiałów szkoleniowych dla nowych pracowników lub jako instruktaż użytkowania produktu udostępniany na stronie internetowej. W tym artykule, pokażemy Ci korzyści jakie niesie nagranie filmu szkoleniowego.

Dostępność

Zauważ, że raz nagrany materiał może Ci służyć nieskończoną liczbę razy, póki jego treść się nie zmieni lub przedawni. Dla ekspertów prowadzących szkolenia stacjonarne to ogromna możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców. Dla firm to oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ podczas zatrudnienia nowego pracownika nie będzie potrzebna osoba do przeprowadzenia jego szkolenia – jego rolę doskonale spełni nagrany film.

Niezaprzeczalnym plusem jest przede wszystkim możliwość powracania do fragmentów, które nie zostały jeszcze przyswojone, aby je utrwalić.

Idealna prezentacja

Nagrywanie filmów to duża możliwość w kreowaniu wymarzonego obrazu i efektu końcowego. Dodatkowo możesz ponawiać poszczególne ujęcia, aby finalny materiał był jak najlepiej przyswajalny i dopracowany.

Kreatywna wiedza

Filmy promocyjne posiadają ogromny potencjał – nie można im odmówić, że są bardzo angażujące dla widza. Dodatkowe ujęcia, przejścia, uzupełniające animacje, sposobów jest nieskończenie wiele, a dzięki nim możesz osiągnąć sukces na dwóch polach, nie tylko przekazując wiedzę, ale również dostosowując przedstawienie do odpowiedniej grupy, które  będzie dla nich bardzo wartościowe.

Budowanie wizerunku

Realizując film szkoleniowy przedstawiasz się jako osoba/firma, którą charakteryzuje duży profesjonalizm i rzetelne podejście do przekazywanej wiedzy. Nie traktuj filmu szkoleniowego jako promocji swojej działalności, jednak nie należy pomijać tej kwestii w koncepcji. Niezależnie od celu, każdy film powinien budować rozpoznawalność marki.

Wiele miejsc na dotarcie

Materiały szkoleniowe w postaci filmu oferują szerokie możliwości do udostępniania i wykorzystywania w wielu miejscach. Możesz je zamieszczać na:

  • własnej stronie internetowej,
  • platformach szkoleniowych,
  • w zestawie z pozostałymi materiałami szkoleniowymi,
  • Youtube,
  • w mailu,
  • w mediach społecznościowych.

Korzyści płynące z nagrania filmów szkoleniowych, działają dla obu stron, zarówno odbiorców, jak i twórców. Odbiorcy zdobywają wiedzę, z której mogą korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Natomiast twórcy zyskują szerokie grono odbiorców, bez względu na lokalizację. Raz nagrany materiał będzie ciągłym budulcem rozpoznawalności oraz wizerunku.

Jeżeli zdecydowałeś/aś, że to Twój moment na osiągnięcie sukcesu, dzięki filmom szkoleniowym, pozostaje znalezienie profesjonalnego studio nagrań, które Ci w tym pomoże. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Umów się na nagranie filmu szkoleniowego!

Zarezerwuj termin 😃

Powiązane wpisy