Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Ile kosztuje film produktowy?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Konkurencja w Internecie z roku na rok jest coraz większa. Przez to sklepy internetowe muszą podejmować coraz to nowe techniki sprzedażowe. Jak się okazuje, niezwykle skutecznym narzędziem jest film produktowy – posiada on duży wpływ na podejmowane przez klientów decyzje zakupowe. Zatem należy postawić sobie istotne pytanie, ile kosztuje film produktowy? 

Film produktowy jest przede wszystkim doskonałą ofertą, która zawiera zapis wizualny, jak i głosowy. Dlatego też jest lepiej przyswajalny niż inne sposoby prezentacji produktu. Z tego też powodu jego cena będzie znacznie wyższa niż fotografia produktowa, czy zlecenie stworzenia opisu produktu.

 

Od czego zależy cena filmu produktowego?

Ceny produkcji filmów produktowych zależą od wielu czynników. Ważna jest liczba produktów przedstawianych w filmie, a także jego rodzaje i specyfika, o których trzeba wspomnieć. Ma to wpływ na czas realizacji, a tym samym też na cenę. Ale równie ważnym elementem w całym kosztorysie jest praca wideooperatora.

 

Wideooperator

Doświadczenie, jego wiedza i umiejętności posiadają duże odzwierciedlenie w cenie. Im wyższa renoma, tym trzeba będzie się liczyć z wyższą ceną. Ale przez to, film promujący Twoje produkty będzie profesjonalny, a co ważniejsze – skuteczny i angażujący.

 

Miejsce i czas realizacji

Decydując się na realizację filmu produktowego, trzeba również pamiętać o tym, że ogromny wpływ na cenę ma miejsce, a także czas realizacji. Bierz pod uwagę wynajem studio filmowego, bądź lokalu, czy chociażby liczbę godzin, które będą poświęcone na nagrywanie.

 

Montaż

Sam montaż filmu produktowego to dosyć długi proces. Zwłaszcza wtedy, gdy należy zgrać różne ujęcia z głosem lektora lub prezentera. W końcu od samego montażu zależy efekt końcowy, a finalnie od tego, jaką film będzie generować sprzedaż. Montaż jest bardzo ważnym etapem, o ile nie najważniejszym.

 

Opcje dodatkowe

Pamiętaj, że do realizacji filmu produktowego trzeba doliczyć jeszcze kilka kosztów (oczywiście tylko wtedy, kiedy jesteś nimi zainteresowany). Jeżeli zależy Ci, aby głosu w filmie użyczył lektor lub chcesz uzupełnić film o animację, to wszystko będzie znacznie wpływać na cenę.

 

Ile kosztuje film produktowy?

Przyjmując, że realizacja filmu produktowego zajmie dzień zdjęciowy, czyli 8h to cena rozpoczyna się od 3000 zł netto. Profesjonalny film produktowy wymaga poświęcenia kilku godzin pracy, aby uzyskać zadowalający efekt, który będzie sprzedawać. Mimo tego, jeśli czas na nagranie Twojego filmu będzie krótszy, możesz się liczyć z niższymi kosztami.

Opcje dodatkowe zwiększają cenę, dlatego też cena filmu z lektorem i animacją może sięgać ok. 5000 zł netto. Mimo wszystko, nie bierz tych ram cenowych dosłownie. Każda oferta może być dopasowana do Twoich cen, a wtedy cena jest ruchoma i może się zmniejszyć.

Najważniejsze to mieć świadomość, czemu ma służyć realizacja filmu produktowego, a wówczas pieniądze nie mają znaczenie, ponieważ mają za zadanie wesprzeć nasz biznes.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie naszego artykułu! Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy Cię do sprawdzenia naszej oferty nagrania filmu produktowego!

Chcesz nagrać film produktowy, który zacznie sprzedawać?

Umów się na nagranie w .gold studio!

Powiązane wpisy