Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Przegląd własnych zdjęć, czyli dlaczego warto do nich powracać?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Zapewne posiadasz w swoim portfolio zdjęcia, których dawno nie widziałeś lub nawet nie miałeś jeszcze szansy, aby obejrzeć ich efekty. Najwyższy czas na selekcję i wyczyszczenie zbędnych plików. Przegląd zdjęć to czynność, która może zdziałać wiele dobrego. I nie chodzi tu tylko o pozbywanie się nieudanych lub nieostrych kadrów, a o naukę na własnych błędach.

Korzyści powracania do zdjęć

Przechodząc do sedna. Człowiek uczy się całe życie, a jeśli chcesz ulepszyć swój warsztat wcale nie musisz od razu sięgać po radę specjalistów w tej dziedzinie. Możesz rozpocząć od przyjrzenia się swoim starym zdjęciom i poddaniu ich analizie. Co zrobiłeś dobrze, co należałoby poprawić, a co jest całkowicie zbędne. Bądź dla siebie najsurowszym krytykiem.

Nawet jeżeli większość zdjęć w Twoich zasobach jest wykonanych poprawnie, to Ty przypomnisz sobie niesamowite kadry, które uwieczniłeś i będziesz mieć ochotę nie więcej. W końcu co może bardziej skłonić do działania, jak nie zachwycające efekty?

Poprawa błędów

Oglądanie dawnych zdjęć to szansa, aby odkryć nowe wskazówki, co powinieneś ulepszyć podczas fotografowania. Oceń każde ze zdjęć, w jakim stopniu jest ono udane, bądź nie i przemyśl, w jaki sposób mógłbyś je poprawić.

Samomotywacja

Spojrzenie na zdjęcia z perspektywy czasu może być Twoim najlepszym motywatorem do dalszego działania. Widząc postęp w fotografowaniu – zdobywasz jeszcze większą chęć do fotografowania, pokonywania przeszkód i eliminowania błędów.

Ulepszanie portfolio

Jako fotograf powinieneś nieustannie rozszerzać, aktualizować i ulepszać swoje portfolio. Przegląd zdjęć to ogromne prawdopodobieństwo wyłonienia nowych perełek, których skuszą Twoich odbiorców do podjęcia współpracy.

Znajomość własnych zasobów

Zawsze warto wiedzieć co znajduje się w Twoich folderach ze zdjęciami. Może pojawi się jakiś konkurs, a Ty nawet nie będziesz mieć świadomości, że posiadasz zdjęcie, które idealnie nadawałoby się do tego tematu. Regularnie przeglądaj swoje zdjęcia, jest duża szansa, że znajdziesz fotografie, które Cię zaskoczą.

Nie ma na co czekać! Rozpocznij przegląd zdjęć już teraz. Poznaj swoje zdjęcia i w pełni wykorzystuj ich korzyści. Ucz się, motywuj i poprawiaj błędy. 

Śledź naszego bloga fotograficznego!

Zapraszamy 🙂