Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Fotografia nieruchomości – dlaczego warto zainwestować w profesjonalne usługi?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Sprzedaż nieruchomości to już nie tylko atuty i wygląd samego miejsca. Jedną z ważniejszych kwestii od której rozpocznie się droga sprzedaży są profesjonalne i atrakcyjne zdjęcia, które znajdą się w ogłoszeniu. Nasze decyzje opieramy przede wszystkim na wzroku, i tak też kupujemy, dlatego fotografia nieruchomości jest tak ważna. Słabe jakościowo zdjęcia mogą po prostu zniechęcać i w tym przypadku nie dojdzie nawet do obejrzenia samej nieruchomości.

W tym artykule opiszemy główne korzyści, wynikające z fotografii nieruchomości.

Profesjonalny fotograf nieruchomości i wnętrz

Aby sprzedawać zdjęciami należy wiedzieć, jak to robić. To pierwsza korzyść, która przemawia za profesjonalną fotografią nieruchomości. Fotograf posiada wiedzę dotyczącą jak najlepszego uchwycenia przestrzeni, co mogłoby być sporym wyzwaniem dla amatorów. Jednocześnie ważny jest dobry sprzęt fotograficzny, który nierzadko kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, co znacznie przewyższa koszt zlecenia takiej sesji odpowiedniemu profesjonaliście w tej dziedzinie.

Zalety profesjonalnych zdjęć nieruchomości

Zdjęcia o wysokiej jakości są godną wizytówką miejsca, dlatego też będą przyciągać uwagę potencjalnych kupców. Przede wszystkim, fotografia nieruchomości to inwestycja, dzięki której sprzedaż Twoich ofert będzie wzrastać, ponieważ wykonanie takich zdjęć przez profesjonalistę może znacznie skrócić czas sprzedaży.

Ogłoszenie, które nie będzie dawać obrazu, jak mieszkanie czy dom wygląda w rzeczywistości często jest skazane na brak zainteresowania. Dlatego profesjonalne zdjęcia są również godnym odzwierciedleniem, który jednocześnie ukazuje wszystkie atuty miejsca.

Dodatkowo, zdjęcia są poddawane obróbce, która jeszcze bardziej dopracowuje wygląd zdjęć, uwydatnia szczegóły i kolory.

Dlaczego warto zdecydować się na fotografa?

Profesjonalna fotografia nieruchomości posiada wiele korzyści, kolejną z nich jest samo doświadczenie fotografa. Tworzenie takich zdjęć wymaga konkretnej wizji, aranżacji przestrzeni, a co najważniejsze – czasu. Nikt inny, jak właśnie fotograf nie zrobi tego lepiej.

Fotografia nieruchomości wymaga również odpowiedniego ułożenia mebli i dodatków, dzięki którym przestrzeń będzie wyglądać atrakcyjnie. Tym samym to umiejętność wydobycia mocnych stron oraz ukrycia mankamentów. Jak wiele innych rzeczy przeznaczonych na sprzedaż, tak samo dom lub mieszkanie powinny zostać oddane w ręce profesjonalisty, który odpowiednio zaaranżuje miejsce, zadba o dobre parametry i jakość zdjęć, następnie wyselekcjonuje te najlepsze kadry i przygotuje fotografie gotowe do promowania sprzedaży.

Warto również zaznaczyć, że w dobie rosnącej popularności Internetu, głównie przekaz wizualny się liczy. Mało kto interesuje się szczegółowym opisem. Najważniejsze jest to, co można zobaczyć na zdjęciu, i dlatego to ono jest najskuteczniejszą formą sprzedaży. Co podkreśla fakt, że ludzie często kupują oczami. W prosty sposób można pomóc im w podjęciu decyzji i zlecić fotografię nieruchomości osobom, które specjalizują się w tej dziedzinie.

Jeśli podjąłeś/aś dobrą decyzję i chcesz zlecić fotografię swoich nieruchomości, sprawdź naszą ofertę fotografii architektury.

Umów się na sesję nieruchomości!

Zarezerwuj termin już TERAZ 🙂