Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Ile kosztuje film promocyjny?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Promowanie własnej działalności z roku na rok staje się coraz trudniejsze. Konkurencja na rynku rośnie, a tym samym wzbudzenie zainteresowania wśród odpowiedniej grupy odbiorców, bez skutecznych działań, może okazać się niemożliwe. Najlepszym sposobem na promocję firmy jest narzędzie, które przykuwa uwagę, a także oddziałuje na wzrok i słuch, czyli film promocyjny. Tylko, ile kosztuje film promocyjny? Nie ma poprawnej odpowiedzi na to pytanie, ale postaramy się podać przybliżony koszt produkcji takiego filmu.

Doświadczenie, wiedza i opinie

Wysokość ceny filmu promocyjnego będzie zależeć przede wszystkim od samego operatora, a dokładniej jego doświadczenia, wiedzy jaką posiada, a także renomy, którą sobie wypracował. Jakość podwyższa cenę filmu promocyjnego. Jeśli zależy Ci na dobrze zrealizowanym filmie, musisz liczyć się z wyższymi kosztami.

Miejsce i czas

Drugą kwestią, która posiada wpływ na cenę filmu promocyjnego jest miejsce wykonywania usługi oraz miasta, w którym operator kamery działa. Istotny jest również czas realizacji. Jeśli plan zdjęciowy będzie trwał kilka dni, cena może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Opcje dodatkowe

Warto mieć na uwadze, że cena pracy operatora kamery nie zawiera dodatkowych opcji. Czasem może się zdarzyć, że nawet za montaż trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Wobec tego, co jeszcze może być zawarte w cenniku filmu promocyjnego? Od Ciebie zależy, czego będziesz wymagać i jakiego efektu finalnego oczekujesz, więc tym samym Ty również masz wpływ na cenę.

Cena filmu promocyjnego zależy również od:

  • aktorów,
  • wypożyczonych strojów i kostiumów,
  • makijażystów, fryzjerów i stylistów,
  • animacji w filmie.

Ciężko jest jasno i klarownie odpowiedzieć na pytanie “ile kosztuje film promocyjny?”. Jak widzisz, cena zależy od bardzo wielu czynników. Zauważ, że wycena na podstawie tych samych kryteriów w Warszawie i małej miejscowości może różnić się nawet o kilka tysięcy. Dokładnie tak samo, jak z każdą inną usługą. Fryzjer w stolicy będzie droższy niż fryzjer w górskim miasteczku.

Czasami cena zależy od kwestii, których nie jesteśmy świadomi. Proces montażu nie jest tylko sklejeniem kilku ujęć w całość. Im dłuższy nagrany materiał, tym montażysta musi spędzić więcej czasu podczas selekcji. Kolejnym krokiem dopiero jest montowanie najlepszych ujęć, z których powstaje skuteczny film promocyjny.

Film promocyjny cennik

Jeden dzień zdjęciowy, czyli 8h rozpoczyna się od ok. 3000 zł netto wzwyż. Jeśli uda Ci się uzyskać tańszą ofertę, to prawdopodobnie kosztem gorszej jakości. Profesjonalne filmy promocyjne są realizowane wysokiej jakości sprzętem, i od niego również zależy finalny koszt filmu.

Jeżeli uznasz, że podczas tego dnia niezbędna będzie obecność makijażystki, która będzie dbać o wygląd osób występujących w filmie – cena może wahać się pomiędzy 500 a 1000 zł netto. Podobnie będzie również z fryzjerką.

Koszt zatrudnienia aktora będzie wahać się od 200 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście, od jego doświadczenia i popularności.

Wypożyczenia stroju lub kostiumu będzie najtańszą z opcji dodatkowych, ponieważ nie będzie przekraczać 100 zł netto.

Podsumowując, najtańszy film promocyjny z opcjami dodatkowymi może wynieść ok. 4000 zł netto. Natomiast warto podkreślić, że skuteczny film, dzięki któremu Twoja marka osiągnie sukces jest wart każdej złotówki. W końcu film promocyjny to reklama, która będzie działać na Twoją korzyść przez długi czas.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą filmu promocyjnego. Skontaktuj się z nami, powiedz o swoich potrzebach, a my na ich podstawie prześlemy do Ciebie wycenę.

Umów się na nagranie filmu promocyjnego!

Zarezerwuj termin na nagranie 😃

Powiązane wpisy