Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Dlaczego warto skorzystać z usług studio nagrań?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Skoro znalazłeś/aś się w tym miejscu, z pewnością interesują Cię korzyści, które przynosi zlecenia nagrania. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na filmie ślubnym, relacji z imprezy czy reklamie wideo, powinny one zostać stworzone w oparciu o wiedzę i doświadczenie, ponieważ każde z nich będzie rządzić się innymi prawami. Zatem przyjrzyjmy się bliżej korzyścią, które kryją się za nagrywaniem filmów przez profesjonalistów w studio nagrań.

Wiedza i doświadczenie w nagrywaniu

Te kwestie zostały już wspomniane we wstępie, jednak ich znaczenie jest na tyle obszerne, że warto poświęcić im więcej czasu. Nabieranie doświadczenia jest ważne w każdej pracy. W nagrywaniu sprawia, że wideo operator widzi rzeczy, które na początku mogły być dla niego niewidzialne lub nieistotne, a bardzo wpływają na odbiór filmu.

Laik, który zacząłby nagrywać filmy, prawdopodobnie skupiłby się jedynie na objęciu danej osoby lub przedmiotu w kadrze. Nie zwróciłby on uwagi na tło, odpowiednie ułożenie obiektów w kadrze, czy prawidłowe ustawienia kamery. Wideo operator wie jak zaplanować sceny czy prowadzić kamerę, aby osiągnąć efekt zgodny z celem. To właśnie są ważne aspekty, dzięki którym materiał nagrany przez profesjonalistę będzie lepszy.

Profesjonalny montaż

Nie tylko wiedza dotycząca samego nagrywania jest ważna. Istotna jest także znajomość zasad dotyczących montowania filmów. Studio nagrań montuje materiały wideo za pomocą profesjonalnych programów, dzięki którym mogą wdrażać kreatywne rozwiązania i efekty. Co więcej, wypracowana praktyka pozwala im nawet na uratowanie nieudanego ujęcia.

Sprawdzony i dobry sprzęt nagraniowy

Obecnie telefony oferują wysoką jakość nagrywania, jednak wprawnego oka nie da się oszukać. Nagrywając telefonem nie sposób dorównać profesjonalnej kamerze. Szczególnie jeśli Twój film ma być nagrywany do celów promocyjnych czy reklamowych, warto kierować się jakością nagrywania.

Przestrzeń studyjna

Miejsce nagrywania również jest istotne. Oczywiście jego wybór w głównej mierze zależy od okoliczności, wizji oraz celu. Dostęp do studia nagrań jest korzyścią, zwłaszcza z zamiarem realizacji materiałów komercyjnych np. reklamy czy szkolenia lub kursu online. Studio nagrań umożliwia aranżację przestrzeni lub nagrywanie na green screenie, co często jest utrudnione w domowych warunkach – choćby przez ograniczoną przestrzeń. Stąd duża przestrzeń studia jest niewątpliwym plusem.

Kreatywne rozwiązania i pomysły na film

Chcesz wyjść poza schematy i otrzymać film, który zostanie zapamiętany? Jeśli tak, to Twój cel od razu sugeruje, że taki film powinien zrealizować profesjonalista. Osoby, które zajmują się nagrywaniem na co dzień, znacznie sprawniej przygotowują się do ujęć, tym samym mogą większą uwagę przykuć do nowoczesnych rozwiązań i wdrażania ciekawych pomysłów. Przez co materiał, który wychodzi z ich rąk jest naprawdę niepowtarzalny.

Oto najważniejsze z korzyści, które zyskasz dzięki współpracy ze studiem nagrań. Jeśli udało nam się Ciebie przekonać i Twoim kolejnym krokiem będzie poszukiwanie odpowiedniego studia – zapraszamy Cię do kontaktu! Sprawdź ofertę naszego studia nagraniowego.

Umów się na nagranie filmu!

Zarezerwuj termin już TERAZ.

Powiązane wpisy