Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jak zbudować studio YouTube w domu?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Wrzucanie filmów na platformę YouTube może nieść ze sobą ogromne korzyści i możliwości – nie trzeba nikogo o tym przekonywać. Jednak rosnąca konkurencja stawia przed początkującym twórcą szereg wymogów. Jednym z nich jest odpowiedni sprzęt i sceneria. Zanim rozpoczniesz nagrywać filmy, dowiedz się jak zbudować studio YouTube w domu.

Rozwój kanału na YouTube to trudne zadanie. Jednym z ograniczeń są środki, które trzeba przeznaczyć, aby rozpocząć nagrywanie na YouTube. Wydatki dotyczą oczywiście sprzętu do nagrywania, oświetlenia i dodatkowego sprzętu, który może okazać się nieoceniony.

Domowe studio YouTube

Stałe stanowisko do nagrywania pomoże Ci w pełni kontrolować warunki oświetleniowe, a także zachować spójne kadry. To tylko jedne z wielu zalet posiadania własnego studio YouTube. Choć na początku stworzenie stanowiska do nagrywania jest inwestycją, ale przy odrobinie szczęścia i pokładach zaangażowania, taki wydatek prędko się zwróci. Nie musisz wydawać pieniędzy na kamerzystę lub wynajem specjalnego miejsca.

Przygotowanie filmu jest niezwykle czasochłonnym procesem. Dlatego jeżeli możesz zaoszczędzić czas na innych czynnościach to warto wykorzystać tę szansę. Tworząc własne studio i stałą scenerię możesz rozpocząć nagrywanie, kiedy tylko zechcesz. Nie musisz się zastanawiać nad zmianą ustawień sprzętu, testowaniem dźwięku, ponieważ wszystko będzie przygotowane do nagrywania. 

Jak zbudować studio YouTube w domu?

Aby zbudować studio YouTube w domu potrzebujesz:

  • aparat
  • statyw
  • oświetlenie
  • mikrofon
  • tło do nagrywania

Powyższe elementy pozwolą Ci z powodzeniem stworzyć profesjonalne stanowisko do nagrywania we własnym domu.

Aparat

To Twoje główne narzędzie pracy, dlatego też znajduje się na szczycie listy. Staraj się nagrywać tym samym sprzętem, aby uniknąć różnic w jakości. Użytkując jeden aparat, w pełni poznasz jego ustawienia i parametry. A jednocześnie nagrasz lepsze materiały wideo. Z biegiem czasu i rozwojem kanału możesz dokupić drugi aparat i ustawić go tak, aby ukazywał Twój profil.

Statyw

Jego funkcja to jedna z ważniejszych czynników, które pozwalają uzyskać profesjonalne i nienaruszone ujęcia. W każdym studio do nagrywania powinien znaleźć się statyw. Z pomocą statywu, aparat ustawisz na odpowiedniej wysokości, a nawet pod pożądanym kątem. Mimo tego najważniejszym zastosowaniem jest stabilizacja.

Oświetlenie

W studio YouTube nie może zabraknąć dobrego oświetlenia. Jeżeli chcesz, aby Twoje filmy były przyjemne dla oka, muszą być dobrze doświetlone. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w softboxy fotograficzne, dzięki którym rozproszysz i zmiękczysz światło.

Mikrofon

Dźwięk to równie ważny składnik profesjonalnej produkcji wideo. A dla najlepszego dźwięku trzeba zaopatrzyć się w dodatkowy mikrofon. Niestety mikrofony wbudowane w aparat nie oferują doskonałego dźwięku, dlatego też zakup zewnętrznego mikrofonu jest tutaj niezbędny.

Tło do nagrywania

Podczas nagrywania dużą rolę odgrywa również to, co znajduje się na drugim planie. Zadbaj o to, aby Twoje studio było zawsze gotowe do nagrywania. W tle możesz umieścić gadżety lub po prostu postawić na tradycyjną białą ścianę. Pamiętaj, że elementy znajdujące się za Twoimi plecami nie powinny rozpraszać odbiorców. Tło powinno jedynie dopełniać całości.

Wiesz już, jak zbudować studio YouTube w domu. Teraz możesz zaczynać działać, pamiętaj, że najlepszy moment, aby zacząć nagrywać filmy na YouTube jest właśnie teraz.

Potrzebujesz pomocy przy nagrywaniu filmów na YouTube?

Zapoznaj się z naszą ofertą 🙂

Powiązane wpisy