Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Ile trwa realizacja filmu promocyjnego?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Realizacja filmu promocyjnego to bardzo złożony, ale i pracochłonny proces. W związku z czym harmonogram prac jest podzielony na kilka etapów. Na całość realizacji filmu promocyjnego składa się przygotowanie wyceny i koncepcji, stworzenie scenariusza, nagranie, a także montaż filmu. Gdy całość dzieli się na kilka etapów to czas realizacji nie jest kwestią oczywistą. Zatem trzeba odpowiedzieć na pytanie, ile trwa realizacja filmu promocyjnego?

Etapy nagrania filmu promocyjnego

Przeprowadzimy Was przez ścieżkę, którą zawsze podążamy realizując film promocyjny. Zauważ, że prace nad filmem promocyjnym rozpoczynają się na długo przed jego nagraniem. Żeby stworzyć dobry film promocyjny trzeba poświęć dużo czasu, aby efekt był zadowalający.

1. Kontakt, wycena i koncepcja

2-3 dni robocze

Pierwszy kontakt klienta z wykonawcą rozpoczyna cały proces. Na podstawie rozmowy, potrzeb i oczekiwań można przygotować wycenę oraz wstępną koncepcję, która będzie dokumentem wyjściowym do stworzenia scenariusza.

2. Przygotowanie i podpisanie umowy

1 dzień roboczy

Umowa określa dni zdjęciowe na nagranie, czas realizacji i ilość poprawek. Czas trwania tego etapu zależy w dużej mierze od klienta.

3. Napisanie scenariusza

2-4 dni robocze

Do tego etapu zalicza się przygotowanie scenariusza przez wykonawcę, a także naniesienie uwag klienta.

4. Organizacja nagrania

1 dzień roboczy

Czas na przygotowanie tyczy się bardziej skomplikowanych realizacji – obejmuje wszelkie dodatkowe wytyczne, które są potrzebne do nagrania filmu promocyjnego np. wynajem przestrzeni lub zakup rekwizytów. Jednocześnie trzeba pamiętać o kontakcie z aktorami lub lektorem.

5. Nagranie filmu

1-2 dni robocze

Taki czas najczęściej okazuje się wystarczający. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy nagrania obejmują wiele lokalizacji czy scenerii.

6. Montaż filmu

4-15 dni roboczych

Ostateczny czas realizacji opiera się na ilości materiału, który trzeba przejrzeć, liczbie ujęć, a także od sposobu montażu. Do tego etapu zaliczamy również poprawki zgłoszone przez klienta.

Ile czasu zajmuje realizacja filmu promocyjnego?

Realizacja nieskomplikowanego filmu, złożonego z kilku ujęć w jednej scenerii może zająć ok. 10 dni roboczych przy sprawnej organizacji. Kiedy film promocyjny trwa nie dłużej niż minutę, wówczas czas na postprodukcję znacznie się skraca. A takie nagranie możemy zrealizować bardzo szybko.

Bardziej skomplikowane filmy z udziałem aktorów w kilku sceneriach mogą zająć ok. 15-20 dni roboczych. Przede wszystkim rozpoznanie potrzeb klienta w tym przypadku pochłania znaczną część czasu, jak również i postprodukcja. Przy takiej realizacji znacznie częściej zdarzają się poprawki, które również wydłużają czas.

Do całkowitego czasu nagrania filmu promocyjnego trzeba wziąć pod uwagę też wolny termin w kalendarzu realizatora. 

Teraz już wiesz, ile trwa realizacja filmu promocyjnego, a raczej od jakich czynników zależy czas nagrania.

Zamów film promocyjny!

Powiązane wpisy