Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Dlaczego warto wdrożyć wideo marketing do działań reklamowych?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Wraz ze zwiększeniem popularności reklam w Internecie, coraz popularniejszy staje się również wideo marketing. Początkowo można było się z nim spotkać jedynie w serwisie YouTube, obecnie rozprzestrzenił się na Facebooku, Instagramie, a także na stronach WWW. Wiele firm uwzględnia filmy w swoich działaniach marketingowych, a na ich skuteczność nie trzeba długo czekać.

Rodzaje wideo marketingu

Wideo marketing nieustannie przybiera nowe formy. Podobnie jak reklama w Internecie musi dostosowywać się do panujących trendów, jednak do najpopularniejszych rodzajów filmów należą:

  • filmy produktowe – materiały wideo, które przedstawiają produkt. Pozwalają na dokładne i szczegółowe ukazanie wyglądu, a także jego sposoby zastosowania oraz przedstawiają jego korzyści.
  • filmy dla firm – ukazują życie w firmie, przedstawiają pracowników, dzięki czemu odbiorcy mogą nawiązać relację i zapamiętać osoby przedstawione na filmie.filmy dla firm – ukazują życie w firmie, przedstawiają pracowników, dzięki czemu odbiorcy mogą nawiązać relację i zapamiętać osoby przedstawione na filmie.
  • wideo poradniki / filmy instruktażowe – filmy, dzięki którym odbiorcy zdobywają potrzebną im wiedzę. Może to być ukazanie sposobu użytkowania produktu, metody montażu lub szkolenie.

Korzyści wideo marketingu

Filmy są znacznie skuteczniejszym reklamą niż jakikolwiek tekst czy grafika. Odbiorcom najlepiej przyswaja się komunikaty przekazane w formie wideo, ponieważ są znacznie bardziej atrakcyjne i są w stanie przekazać więcej informacji, których nie trzeba odczytywać.

O tym, że filmy są świetnie dystrybuowane w innych serwisach, nie tylko na YouTube może świadczyć pojawienie się zakładki “Watch” na Facebooku, a także “IGTV” na Instagramie.

Reklama filmowa w Internecie jest znacznie tańsza od reklamy telewizyjnej. Dodatkowo pozwala na tworzenie dłuższych materiałów, przez co twórcy mogą przekazać wszystkie istotne informacje, które mogłyby przykuwać uwagę odbiorców.

Na niższe koszty wpływa również sama cena nagrania. Obecnie większość smartfonów nagrywa wysokiej jakości filmy, które mogą zostać opublikowane, przez co nie trzeba zlecać nagrania każdego materiału. Takie filmy będą bardzo naturalne, co może rzutować również na wzbudzenie zaufania u odbiorcy i poczucie autentyczności.

Warto jednak posiadać kilka profesjonalnie nagranych filmów, zwłaszcza jeśli jest to film instruktażowy lub premiera nowej kolekcji produktów.

Wideo marketing pod względem korzyści przewyższa wszystkie inne formy. Trzeba mieć jednak świadomość, że odpowiednie przygotowanie jest niezwykle istotne. Jeśli film ma być jasny i czytelny, uprzednio należy przygotować scenariusz. Powinieneś/aś zaplanować, co będziesz mówić, jak mówić oraz dopracować pozostałe szczegóły, jak miejsce, czas i aranżacja.

Jeśli chcesz docierać do nowych odbiorców, przedstawić się jako świadoma firma i realizować skuteczne działania marketingowe – wideo marketing jest właśnie tym, co należy uwzględnić w Twojej reklamie internetowej. Jeśli potrzebujesz pomocy we wdrożeniu wideo marketingu w swojej firmie, skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę studia nagraniowego! Nagramy dla Ciebie filmy odpowiadające Twoim potrzebom i realizujące swoje cele.

Potrzebujesz nagrać film?

Zarezerwuj termin na nagranie!

Powiązane wpisy