Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Dlaczego warto posiadać profesjonalny portret biznesowy?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Fotografia biznesowa na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskała na popularności. Szukając pracodawców, pracowników, usługodawców czy partnerów biznesowych, coraz rzadziej możemy trafić na niekorzystne zdjęcie. Ludzie zaczęli przywiązywać uwagę do wysokiej jakości portretów biznesowych, wykonanych w profesjonalnym studio fotograficznym.

Prawdopodobnie uzasadnienie “inni mają, więc i Ty powinieneś mieć” Cię nie przekonuje, ale mimo tego jest to spory argument, która potwierdza, że warto posiadać portret biznesowy, zwłaszcza jeśli chcemy wyprzedzić własną konkurencję. Zanim przejdziemy do korzyści, przyjrzyjmy się rodzajom fotografii biznesowej. Być może wśród nich znajdzie się propozycja, która odpowiada Twoim potrzebom.

Fotografia biznesowa i jej rodzaje

Możemy wyróżnić kilka typów zdjęć, różnią się one od siebie, ale mimo tego posiadają tę samą funkcję – służą jako doskonały portret biznesowy.

Sesja dla adwokata Katowice | Fotografia biznesowa

Zdjęcia biznesowe

Wszystkim doskonale znany rodzaj zdjęć. Najczęściej tworzony na białym i jednolitym tle, obowiązkowo w eleganckim ubraniu i nienagannym wyglądzie. Główny cel tego zdjęcia to ukazanie profesjonalizmu i rzetelności. Poza tymi wartościami, nic ono nie mówi odbiorcom, nie zdradza czym zajmuje się fotografowana osoba.

Zdjęcie biznesowe świetnie sprawdza się jako uzupełnienie CV, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Zdjęcia korporacyjne

Mogą być one podobne do klasycznych zdjęć biznesowych, jednak to, co je najczęściej wyróżnia to fotografie grupowe. Dodatkowo zdjęcia korporacyjne przeważnie wykonuje się w siedzibie firmy. Nierzadko na zdjęciach podkreśla się pełnione funkcje przez pracowników np. za pomocą gadżetów lub rekwizytów, czy fotografowanej scenerii.

Takie zdjęcia niosą ze sobą większy przekaz, ponieważ ukazują czym dana osoba zajmuje się w swojej pracy lub w jakim otoczeniu pracuje. Jednocześnie, podczas takich zdjęć zachowuje się elegancki ubiór osób fotografowanych.

Fotografia korporacyjna | Katowice, Śląsk
Sesja wizerunkowa dla przedsiębiorcy Katowice | Fotografia biznesowa

Zdjęcia wizerunkowe

Zdjęcia wizerunkowe posiadają charakter znacznie “luźniejszy” od pozostałych opcji. Elegancka stylizacja nie jest konieczna, ale nadal należy pamiętać o schludnym wyglądzie. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ fotografii ma budować Twój wizerunek, w związku z czym muszą przekazywać coś więcej niż tylko to, że warto z Tobą współpracować.

Do tego typu fotografii często wykorzystuje się różnego rodzaju gadżety i rekwizyty lub odpowiedni strój, który będzie niósł ze sobą jakąś historię. W taki sposób możesz pokazać swoim odbiorcom czym się zajmujesz, jakim jesteś człowiekiem. A tym samym pozwala to zwrócić na siebie uwagę i dać zapamiętać.

Zdjęcia kreatywne

Koncepcja sesji kreatywnej niewiele ma wspólnego z sesją biznesową. Oczywiście, cel jest dokładnie ten sam, jednak zdjęcia kreatywne wymagają znacznie większego zaangażowania. Tutaj liczy się pomysł na to, jak najlepiej wzbudzić zainteresowanie odbiorców i stworzyć portret biznesowy, który po jednym spojrzeniu zostanie zapamiętany.

W tym przypadku szczególną rolę odgrywa odpowiedni dobór dodatków i rekwizytów, a nawet aranżacja przestrzeni.

Sesja kreatywna dla przedsiębiorcy Katowice | Fotografia biznesowa

Dlaczego warto mieć profesjonalne zdjęcie biznesowe?

Po pierwsze, za pomocą zdjęć kreujesz własny obraz w oczach odbiorców. Jeśli na samym początku prezentujesz im nieprofesjonalne zdjęcie (lub co gorsza, nie posiadasz żadnego zdjęcia), nie oczekuj, że będziesz postrzegany profesjonalnie, a któryś z nich bez zastanowienia podejmie z Tobą współpracę.

Po drugie, ostatnie rok pokazał nam, jak ważna jest obecność online. Podczas poszukiwań informacji w Internecie każdy z nas jest wzrokowcem. W konsekwencji tego, jeżeli nie zadbasz o to, co widzą potencjalni odbiorcy, skazujesz się na brak zainteresowania, a nawet na to, że potwierdzisz im tylko, że nie chcą się z Tobą skontaktować.

Po trzecie, sesja biznesowa to doskonała okazja na dopracowanie swojego wizerunku, poprawę wyglądu, który może przynieść Ci wiele korzyści na wielu płaszczyznach. Nie tylko pod względem biznesowym, ale również własnego rozwoju i tego, jak Ty czujesz się sam ze sobą.

Po czwarte, zdjęcia biznesowe możesz wykorzystywać w wielu miejscach. Fotografie biznesowe nie są przeznaczone jedynie do CV czy zdjęć profilowych w serwisach społecznościowych. Doskonale nadają się do publikacji na stronie WWW, w katalogach czy magazynach. Możesz wykorzystać je do druku na bilbordy, a także do tworzenia grafik.

Po piąte, osoby i przedsiębiorcy, dla których każdy dzień jest wyzwaniem i okazją do rozwoju, którzy często zmieniają środowisko pracy, powinny podjąć wyzwanie i umówić się na sesję biznesową. Nieustanny kontakt z nowymi ludźmi powinien zobligować do aktualizacji zdjęcia, które pokazujemy przyszłym pracodawcom lub współpracownikom.

Sesja biznesowa to tak naprawdę mała część czasu, który poświęcasz na pracę. Nieporównywalnie mała do tego, jak duże mogą być korzyści, które osiągniesz jeżeli stworzysz swój profesjonalny portret biznesowy.

Jeżeli podjąłeś/aś już tę ważną decyzję i wiesz, że to najlepszy moment, aby umówić się na sesję biznesową – zapraszamy Cię do kontaktu. Jesteśmy profesjonalnym studiem fotograficznym, znajdujemy się niedaleko Katowic. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie portret biznesowy, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby.

Umów się na sesję biznesową!

Zarezerwuj termin już TERAZ!

Powiązane wpisy