Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jak budować wizerunek kancelarii prawniczej w Internecie za pomocą zdjęć?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Budowanie wizerunku za pomocą zdjęć jest bardzo ważne. Co więcej, nie mogą być to przypadkowe fotografie, tylko wykonane przez fachowca i wysokiej jakości sprzętem. Zwłaszcza kiedy mówimy o kancelarii prawniczej, która przede wszystkim powinna kojarzyć się z profesjonalizmem.

Pierwszym wrażeniem w Internecie wpływającym na wizerunek są właśnie zdjęcia, które widzą odbiorcy. Jeśli będą one niekorzystne, słabej jakości lub po prostu złe, musimy mieć świadomość, że mogą one obniżać naszą ocenę, którą wystawiają nasi odbiorcy we własnej głowie po odwiedzeniu naszej strony internetowej.

Od czego zacząć?

Jeśli chcemy mówić do ludzi, pierwsze co musimy zrobić to wyjść do nich naprzeciw, czyli po prostu pokazać się. Najlepszym sposobem, a także pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić zanim zaczniemy reklamować się w świecie online, jest stworzenie własnej sesji biznesowej lub sesji wizerunkowej. Każdy prawnik i adwokat musi mieć nieskazitelny wizerunek, a to jest właśnie pierwszy krok żeby go uzyskać.

Fotografie posiadają ogromną moc budowania wizerunku, dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć jakiś konkretny obraz w głowie odbiorcy lub wywołać efekt, jakiego oczekujemy. W chwili, gdy odbiorca ma szansę zobaczyć jak wygląda zespół po drugiej stronie, staje się on bardziej skłonny do podjęcia współpracy z kancelarią adwokacką lub prawniczą.

Dlatego, zdjęcia biznesowe są tak istotne podczas budowania wizerunku, bez nich tak naprawdę nie jesteśmy w stanie go budować. Ponieważ odbiorca nie ma pojęcia kim jesteśmy, a zdjęcia pozwalają mu dokonać pierwszej oceny. Niezależnie czy jest ona dla nas korzystna, czy też nie, i tak mamy większe szanse na zdobycie klienta, aniżeli jest to w sytuacji kiedy jesteśmy całkowicie anonimowi.

Jakie zdjęcia tworzyć?

Oczywiście najważniejsza sesja zdjęciowa, którą powinien posiadać każdy szanujący się prawnik lub adwokat to wcześniej wspomniana sesja biznesowa. Dzięki niej możemy podkreślić własną rzetelność i kompetencje. Z pewnością dobre zdjęcia, nie pogorszą wizerunku kancelarii prawniczej, a tylko zaakcentują “ważność” relacji z odbiorcami.

Poza tym, zdjęciami, które doskonale wpływają na budowanie profesjonalnego wizerunku to zdjęcia wnętrz kancelarii. Warto pamiętać o tym, że o profesjonalnym wizerunku decydują nie tylko poziom i jakość wykonywanych usług, a także przestrzeń, w której wykonujemy własną pracę.

Fotografia biznesowa oraz wnętrz

W naszym studio fotograficznym mieliśmy już okazję współpracować przy sesjach zdjęciowych dla kancelarii prawniczej i dla adwokata. Przedstawimy Wam efekty tych sesji i pokażemy jak mogą wyglądać profesjonalne zdjęcia, które budują wizerunek.

Profesjonalne zdjęcia są obecnie na wagę złota. Mimo tego, że tak dużo mówi się o tym, jak ważny jest dobry wizerunek w Internecie, wiele firm nadal o tym zapomina. Pozostają oni anonimowi, bez żadnych zdjęć. A to one tak naprawdę pozwalają wywrzeć dobre pierwsze wrażenie, jeśli Klienci którzy nas odwiedzają nie przychodzą z polecenia.

Potrzebujesz zbudować profesjonalny wizerunek swojej kancelarii?

Umów się na sesję w .gold studio!

Powiązane wpisy