Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jak przygotować dziecko do sesji zdjęciowej?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Popularność sesji dziecięcych nieustannie wzrasta. Mimo tego, że każdy z nas posiada możliwość tworzenia wielu zdjęć własnym telefonem w każdej chwili, to jednak zaczynamy doceniać wysokie jakościowo zdjęcia. Dla rodziców i najbliższej rodziny profesjonalne fotografie posiadają znacznie większą wartość sentymentalną. Tym samym, chcą oni jak najlepiej przygotować dziecko do sesji zdjęciowej.

W takiej chwili pojawia się pytanie “jak przygotować dziecko do sesji zdjęciowej”? Nasz poradnik podzieliliśmy na przygotowanie noworodka, niemowlaka oraz kilkulatka.

Przygotowanie noworodka do sesji zdjęciowej

Najważniejsze w sesjach noworodkowych to zapewnienie odpowiedniego miejsca na sen. Sesje noworodkową wykonuje się najczęściej w pierwszych dwóch tygodniach życia dziecka, dlatego najlepiej wyznaczyć sobie termin, kiedy mama jest jeszcze w ciąży. Jest to najlepszy czas na wykonanie takiej sesji, ponieważ maluch przesypia większość czasu, dzięki czemu ułożenie go w dobrej pozycji nie sprawia większego problemu.

Przed sesją noworodek powinien być nakarmiony i przewinięty. Jeśli chodzi o ubiór najlepiej kierować się wygodą, aby nie krępować ruchów dziecka, a także zapewnić samemu sobie swobodę, ponieważ w trakcie sesji i tak maleństwo będzie przebierane.

Sesje noworodkowe na ogół wykonywane są w miejscach z przystosowaną temperaturą, jednak nie powinno się zapominać o panujących warunkach, wybierając ubranko niemowlaka. Dobrym kierunkiem jest również dobór kolorystyki ubranek zgodnie z panującą porą roku lub okresem np. świątecznym.

O czym warto pamiętać przed sesją noworodkową?

W dniu sesji najlepiej oszczędzić maluchowi smarowania tłustą oliwką, a jego skórę pozostawić nienaruszoną. Tego dnia obcisłe części garderoby najlepiej zachować w domowej szufladzie, aby nie pozostawiły one niekorzystnych śladów po gumce na ciele noworodka.

Przygotowanie niemowlaka do sesji zdjęciowej

Fotografia dziecięca Katowice Śląsk

Wbrew pozorom, niemowlę wcale nie różni się tak od dorosłego człowieka. Żeby sesja z jego udziałem była udana – powinien być wyspany, najedzony i w dobrym humorze. Od tego zależą efekty sesji, czy dziecko będzie chciało współpracować i pozować do zdjęć.

Nawet jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, to nadal nie dają gwarancji, że sesja przebiegnie pomyślnie. Rodzice z pewnością wiedzą o tym najlepiej, że dziecko nie zawsze chce współpracować. Dlatego najlepiej mieć ze sobą w pogotowiu zabawki, które pozwolą dziecku na moment się skupić i pozwolić fotografowi wykonać kilka ujęć.

Warto wspomnieć, że fotografia dziecięca to jednocześnie wielka frajda, ale również duże wyzwanie dla fotografa, aby jak najlepiej uchwycić dziecko, które nie zawsze chce wykonać konkretną pozę i utrzymać ją przez chwilę.

Przygotowanie dziecka do sesji zdjęciowej

Fotografia dziecięca | Katowice, Śląsk

Wiemy już jak przygotować noworodka i niemowlaka do sesji zdjęciowej. Kilkulatek to zdecydowanie model, który będzie sprawiał jak najmniej problemów i wykaże się największą chęcią współpracy.

Starszaki to już dzieci, które są obeznane z aparatem i nie będzie on ich onieśmielał. Mimo to warto pamiętać, aby przed sesją mówić dziecku o sesji w wielkich pozytywach. Przygotować go na to, ile sesja będzie trwała i jak będzie ona przebiegać.

Najlepiej zabrać ze sobą akcesoria, którymi będzie można zająć dziecko. Świetnym pomysłem jest również sesja związana z zainteresowaniami dziecka. Jeśli Twoja córka kocha tańczyć, można sfotografować ją podczas wykonywania układu lub w ulubionym stroju tanecznym – wtedy sesja będzie dla niej niezwykłą zabawą, a ona sama pokaże prawdziwe emocje na zdjęciu.

Przygotowanie dziecka do sesji zależy przede wszystkim od jego wieku. Mimo tego, niezależnie czy jest to noworodek, niemowlak czy kilkulatek należy mu zapewnić swobodę. W innym przypadku sesja nie będzie udana. Sesja dziecięca może być naprawdę udana, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób się do niej przygotować.

Zapraszamy na wyjątkowe sesje dziecięce w .gold studio. Napisz do nas i umów termin sesji zdjęciowej!

Umów się na sesję dziecięcą!

Zarezerwuj termin sesji 😃

Powiązane wpisy