Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej – poradnik dla klienta


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Stając pierwszy raz przed obiektywem, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę odgrywasz w pracy przed aparatem. Na efekt końcowy zdjęć składają się umiejętności fotografa oraz przygotowanie modelki do sesji zdjęciowej.

Jeśli planujesz sesję zdjęciową u profesjonalnego fotografa, Twoje przygotowania powinno zacząć na kilka dni przed zaplanowaną sesją.

Ustal szczegóły sesji zdjęciowej

Zarówno fotograf, tak i klient powinien zastanowić się nad koncepcją i pomysłem dotyczącym zdjęć. To jest chwila, kiedy warto podzielić się swoją wizją, jakiego efektu oczekujesz na zdjęciach. Delikatnie i romantycznie czy odważnie? Poszukaj inspirujących fotografii i podziel się nimi z fotografem, żeby jak najlepiej zobrazować mu w jakim kierunku macie działać.

Zadbaj, o to, aby nic nie zakłócało Ci tego dnia. Niech Twoje myśli krążą tylko i wyłącznie wokół sesji. Dlatego warto zaplanować zdjęcia na wolny dzień, żebyś czuła komfort psychiczny przed obiektywem.

Skompletuj stylizację

Nad koncepcją warto się zastanowić nawet na kilka dni przed sesją. A dlaczego? To proste, chcesz wyglądać jak najkorzystniej, wobec tego pobaw się w stylistę i wypróbuj wiele kombinacji swoich ulubionych ubrań. Oczywiście tych, które pasują do stylu zdjęć.

Warto kombinować ze stylizacją, ponieważ może się okazać, że połączenie o którym nigdy nie pomyślałaś będzie na Tobie wyglądać fantastycznie. Nie pomijaj kroku z dodatkami. W efekcie końcowym nawet biżuteria czy buty odgrywają ogromną rolę.

Zadbaj o wygląd

Nie ma co ukrywać, że Twój wygląd ma potężne znaczenie. Najlepiej odhaczyć wszystkie kwestie dbania o urodę, o których zapominasz na co dzień.

O czym nie zapomnieć podczas przygotowań? Poradnik dla kobiet

  • Makijaż – nawet najlepsza wizażystka nie wykona perfekcyjnego makijażu na zaniedbanej cerze. Regularnie nawilżaj skórę twarzy i szyi, używaj peelingu, a przed sesją nałóż maseczkę.
  • Fryzura – podobnie, jak z kwestią makijażu, żadne upięcie nie będzie wyglądać dobrze, jeśli Twój odrost jest odrobinę za duży niż powinien być.
  • Brwi – wyreguluj brwi. Pamiętaj, że mają one wpływ na kształt Twojej twarzy.
  • Paznokcie – zadbane dłonie są wizytówką kobiet, dlatego nie należy ich pomijać.
  • Ciało – peeling to mały krok do sukcesu, dla jedwabiście wyglądającej skóry. Nie zapomnij o nim na dzień przed sesją.

Zadania w dniu sesji zdjęciowej

Dobre i pozytywne nastawienie to podstawa. Słowem, radość musi od Ciebie bić. Wyśpij się, zjedz lekkie śniadanie. Upewnij się, że wszystkie powyższe punkty zostały spełnione, masz jeszcze czas na ewentualne poprawki.

Pozowanie na sesji

Jeśli dopadnie Cię stres przed obiektywem, nie bój się komunikować o swoich odczuciach. Wszystkie negatywne emocje, będą wypisane na Twojej twarzy. Gdy nie czujesz się komfortowo w pozie, którą zaproponował fotograf – mów o tym. W końcu to Ty wiesz najlepiej, który swój profil uważasz za korzystniejszy.

Żeby czuć się jeszcze pewniej podczas robienia zdjęć, i gdy nie masz doświadczenia w pracy przed aparatem, możesz sama wypróbować kilka póz w domu. Poproś bliską Ci osobę, żeby zrobiła kilka zdjęć, a Ty przy każdym ujęciu zmieniaj minę i pozę.

Podsumowanie

Możesz być pewna, że będziesz wyglądać pięknie przed obiektywem. Nie zapominaj, że na dobre zdjęcie składa się zaangażowanie obu stron. Fotograf stworzy piękną sesję, w oparciu o to, na ile mu to umożliwisz. Odpowiednie przygotowanie do sesji zdjęciowej z pewnością będzie dużym krokiem do przodu.

Umów się na sesję kobiecą!

Zarezerwuj termin już TERAZ 🙂

Powiązane wpisy