Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jaki program wybrać do montażu?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Chcesz zacząć montować filmy? Zastanawiasz się, jaki program wybrać do montażu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które spełnią Twoje oczekiwania. W tym zestawieniu zaproponujemy Wam darmowe, jak i płatne programy przeznaczone na smartfony lub komputery.

Najlepsze programy do montażu na komputer

Wśród najlepszych programów do montażu prawdopodobnie każdy wymieniłby narzędzie, na którym się uczył, gdyż nie miał możliwości poznania funkcji innych opcji. Nie trudno się temu dziwić, ponieważ każdemu pracuje się najlepiej na programie, który znamy od podszewki. My natomiast przygotowaliśmy zestawienie najczęściej wykorzystywanych programów do montażu.

Final Cut Pro

Jest to narzędzie oferujące wiele funkcji, z których można tworzyć naprawdę profesjonalne produkcje. Jest on jedynie dostępny dla użytkowników Maca. Mimo prostego interfejsu, jest to wszechstronne narzędzie, które sprawdza się przy krótkich, jak i długich filmach.

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve to dobre narzędzie, posiadające zaawansowane funkcje i to w darmowej wersji. Istnieje również płatna wersja, a ta oferuje jeszcze większe możliwości. Jednak podstawowa wersja w większości przypadków na pewno okaże się wystarczająca do montażu filmów. Dodatkowo można go pobrać na każdy system operacyjny.

Adobe Premiere Pro CC

Program ten jest przeznaczony dla użytkowników Maca i Windowsa. Jak pozostałe programy z pakietu Adobe, ten również znajduje się na szczycie najpopularniejszych. Oferuje funkcje odpowiadające na potrzeby amatorów, jak i profesjonalistów edycji wideo.

Sony Vegas Pro

Program dedykowany użytkowników Windowsa może pochwalić się rozbudowanymi funkcjami do edycji wideo i audio. Jest chętnie wykorzystywany przez osoby początkujące, jak i zaawansowane w montażu filmów. Mamy tutaj do czynienia z intuicyjnym interfejsem, który jest dużym ułatwieniem podczas nauki.

Najlepsze aplikacje do montażu na smartfonie

Wraz ze wzrostem popularności wideo w social media, wzrosło również zapotrzebowanie na aplikacje do edycji wideo. Dlatego przedstawimy Ci również propozycje do montażu filmów na telefonie.

InShot

Jest to aplikacja, z której korzysta wielu twórców internetowych, gdyż posiada wiele możliwości, można powiedzieć, że pod względem funkcjonalności nie odbiega od programów komputerowych.

CapCut – Video Editor

To pomocne narzędzie jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu montaż filmów będzie prosty nawet dla największych laików. CapCut oferuje wiele efektów, które wzbogacają montowane wideo.

VN Video Editor

Jest to dobra aplikacja, w której obsłudze poradzą sobie zarówno początkujący, jak i osoby z większym doświadczeniem w montowaniu. Pozornie skomplikowany interfejs skrywa naprawdę fantastyczne możliwości do edycji filmów.

Videoleap

To równie często polecana i dobrze oceniana aplikacja do edycji na smartfonie. Można w niej pracować na warstwach. Szeroka baza opcji okaże się pomocna nawet przy wymagających potrzebach jak np. usunięcie tła w wideo.

Jaki program wybrać do montażu?

Każda z powyższych propozycji oferuje podobne możliwości. Do Ciebie należy rozpoznanie własnych potrzeb i tego, czego oczekuje od programu lub aplikacji do montażu. Przedstawiliśmy Ci najpopularniejsze opcje, z których stworzysz wysokiej jakości wideo, niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy też doświadczonym montażystą. A zatem, jaki program wybrać do montażu? Taki po którym będziesz się swobodnie poruszać.

Potrzebujesz pomocy w montażu filmów?

Zapytaj nas o ofertę 😊

Powiązane wpisy