Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Ile kosztuje montaż wideo?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Montaż wideo jest cenioną usługą. Zaawansowane umiejętności montażu przekładają się na cenę za ich wykonanie. Ile kosztuje montaż wideo? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

Montaż filmu cena

Montaż filmów, jak i sama postprodukcja to temat bardzo złożony jeśli chodzi o wycenę. Ile kosztuje montaż wideo? Podobnie, jak w innych usługach kreatywnych, odpowiedź brzmi: to zależy.

Wycena montażu wideo jest zależna od bardzo wielu czynników. Począwszy od długości surowego materiału, przez ilość scen, napisów, skończywszy na długości filmu, który ma zostać przygotowany.

Bierzmy pod uwagę, że montażysta zajmuje się również cięciem materiału. Dlatego im dłuższy nagrany materiał, tym jego praca się wydłuża, a więc taka usługa będzie droższa. Niemałe znaczenie ma również liczba kamer, z których trzeba połączyć materiał.

Jednocześnie wpływ na cenę ma liczba scen przypadająca na 1 minutę filmu. Statyczne filmy będą niżej wyceniane niż dynamiczne filmy. Dodatkowo należy brać pod uwagę wszelkie animacje zastosowane w filmie – napisy, intro, outro, a także przejścia między ujęciami.

Ile kosztuje montaż wideo?

Montaż filmów zdecydowanie należy do trudnych zadań. Choć podstawowa obróbka jest łatwa do nauczenia, to zaawansowany montaż jest twardym orzechem do zgryzienia. Nie ma się co dziwić, w końcu, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, trzeba poświęcić wiele godzin, o ile nie dni. Wszystko to opiera się na indywidualnych wymaganiach projektu.

Cena krótkiego filmu, trwającego ok. 15 sekund to koszt od 300 zł netto. Wraz z zwiększoną liczbą elementów dodatkowych i czasem surowego materiału, cena będzie wyższa. Dłuższe formy wideo, trwające kilka minut będą rozpoczynać się od 600 zł netto. Filmy o długości 25 minut będą wyceniane na poziomie 2000 zł netto.

Cały czas pamiętajmy o pozostałych czynnikach, które kształtują cenę i nie zamykajmy się w dokładnych ramach kwotowych, ponieważ mogą one ulec zmianie. Najczęściej będą one wyższe niż kwoty podane powyżej, gdyż każde tego typu zlecenie jest wyceniane indywidualnie, a czas poświęcony na pracę zmienny.

Potrzebujesz montażysty?

Zleć nam to zadanie 😊

Powiązane wpisy