Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jaki wybrać program do nagrywania ekranu?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Program do nagrywania ekranu to bardzo pomocna funkcja – pozwala na zapisanie przeprowadzonego spotkania wideo, streama czy chociażby zadań wykonywanych na komputerze. Jest to równie przydatne narzędzie przy tworzeniu kursu online. Przejdź do dalszej części artykułu i dowiedz się, jaki wybrać program do nagrywania ekranu?

Po co mi nagranie ekranu?

Nagrywanie ekranu stwarza wiele możliwości w dzisiejszych czasach. Widać, że twórcy internetowi chętnie korzystają z tej funkcji, dlatego też programy oferują coraz lepszą jakość. Z funkcją nagrywania ekranu możesz stworzyć bogatą bazę materiałów edukacyjnych. Rejestrowanie ekranu komputera lub laptopa będzie wyglądać bardziej profesjonalnie, aniżeli nagranie ekranu smartfona. Dodatkowo taki film lepiej ukaże to, co chcesz zaprezentować swoim odbiorcom.

Tworzenie kursu online w większości przypadków wymaga nagrywania ekranu komputera. Szczególnie w sytuacji, gdy korzystasz z prezentacji lub pokazujesz, jak wykonać daną czynność np. w programie graficznym. Po prostu, dobre szkolenie polega na pokazywaniu, a nie tylko omówieniu tematu.

Program do nagrywania ekranu może rejestrować wyłącznie to, co dzieje się na ekranie, ale może również nagrać Twój głos z mikrofonu, a także dźwięki z komputera.

Wysokiej jakości materiał wideo możesz wykorzystać do wielu celów – do stworzenia kursu online, do nagrania filmu instruktażowego lub do zapisu szkolenia online.

Jaki wybrać program do nagrywania ekranu?

Wybór jest naprawdę szeroki, ciężko spośród nich wybrać ten najlepszy, bo to już zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dlatego przygotowaliśmy krótką listę, która ułatwi Ci znalezienie dobrego programu do nagrywania ekranu.

  • Bandicam – na duży plus jest wersja po polsku, umożliwia rysowanie w czasie rzeczywistym, ale przede wszystkim pozwala na nagrywanie w wysokiej rozdzielczości.
  • ApowerREC – również daje możliwość rysowania i pisania, a także przybliżanie nagrywanego fragmentu i podświetlania ekranu, podążając za kursorem, dodatkowo jest dostępny na wszystkich systemach operacyjnych.
  • Screencastify – to wtyczka, którą możesz zainstalować w przeglądarce Chrome. W tym przypadku, program pozwala wybrać nam sposób przechwytywania obrazu, jak również rejestracji dźwięku.
  • Awesome Screenshot – również jest darmową wtyczką, natomiast pozwala edytować zarejestrowany materiał, a następnie wideo jest gotowe do zapisu.

Chcesz nagrać swój własny kurs online?

Chętnie pomożemy 😊

Powiązane wpisy