Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jak nagrać webinar na komputerze?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Planujesz przeprowadzić webinar lub szkolenie online? Musisz koniecznie nagrać to spotkanie i ponownie wykorzystywać zgromadzone materiały. Jak nagrać webinar na komputerze? Zapraszamy do artykułu!

Tak naprawdę większość webinarów jest nagrywana, a powstały materiał wykorzystywany do różnych celów – do udostępnienia osobom, którym nie udało się wziąć udziału w wydarzeniu czy to w celach marketingowych.

Nagranie webinaru możesz następnie sprzedać w formie kursu online. Materiały edukacyjne są dobrym sposobem na budowanie wizerunku eksperta, dotarcie do grupy docelowej, a przede wszystkim na dzielenie się cenną wiedzą z innymi.

Jak przygotować się do nagrania webinaru?

Skoro się tu znajdujesz, to znaczy, że szukasz programu, który pomoże Ci nagrać webinar. My jednak, chcemy zwrócić również Twoją uwagę na sam przebieg webinaru. Efekt nagrania zależy również od tego, w jaki sposób się zaprezentujesz. Miej na względzie, że odbiorcy będą mieć na celu odtworzenie Twojego webinaru, a więc musi on odpowiadać na ich potrzeby i przekazywać wiedzę, której poszukują.

Pamiętaj o przygotowaniu profesjonalnej prezentacji, jeżeli taką będzie wykorzystywać lub o uporządkowanej scenerii w tle. Zanim włączysz nagrywanie, przećwicz kilka razy to, co chcesz powiedzieć, abyś podczas webinaru płynnie przechodził_a pomiędzy tematami, co podkreśli tylko Twoją wiedzę i potwierdzi, że dobrze się przygotowałeś_aś.

Jak nagrać webinar na komputerze?

W Internecie z pewnością znajdziesz wiele programów do nagrywania webinarów. Podczas wyboru tego najlepszego na pewno dużą rolę będą odgrywać Twoje osobiste preferencje, i to jakich funkcji oczekujesz od danego programu.

Wśród najbardziej polecanych programów do nagrywania webinarów jest Open Broadcaster Software – darmowy program, dostępny na wszystkich systemach operacyjnych.

OBS pozwala na szybkie i profesjonalne tworzenie materiałów wideo z Twoich webinarów. Dodatkowo umożliwia szeroki zasób funkcji:

  • przechwytywanie wideo i audio,
  • przechwytywanie wideo z wielu źródeł: przeglądarki, kamer i innych,
  • konfiguracji wielu scen i płynne przechodzenie pomiędzy nimi,
  • regulację audio.

Jak nagrać webinar na komputerze? Z odpowiednim programem, a OBS na pewno dobrze spełni się w tej roli.

Chcesz zorganizować webinar?

Poproś nas o pomoc 😊

Powiązane wpisy