Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Sprzedaż produktów za pomocą wideo


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Wideo marketing nabiera rozpędu, filmy sprzedażowe stają się bardzo skuteczną oraz bardzo popularną formą reklamy. Pozwalają one dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, z tego też względu posiadają ogromną siłę w wywieraniu chęci kupna produktu. Dowiedz się więcej o sprzedaży za pomocą filmów.

Filmy produktowe

Reklama produktów może przybierać różne formy, jednak nie sposób odmówić, że film zwiększa szansę na wzbudzenie zainteresowania odbiorców, ponieważ oddziałuje na dwa zmysły – wzrok oraz słuch.

Filmy produktowe można zrealizować jako:

  • zapowiedź nowej kolekcji produktów,
  • przedstawienie cech i funkcji konkretnego produktu,
  • ukazanie wersji kolorystycznych i szczegółów wyglądu.

Dlaczego filmy są skuteczną reklamą produktów?

Poprzez filmy sprzedażowe jesteś w stanie przekazać znacznie więcej informacji, aniżeli jest to w przypadku zdjęć czy opisu. Dajesz odbiorcom świadomość, że nie masz nic do ukrycia i przedstawiasz im produkt w pełnej okazałości. W przypadku zdjęć istnieje większe prawdopodobieństwo, że producent ukryje wady produktu, a skupi się jedynie na zaletach.

Dodatkowo, gdy pokazujemy żywy obraz, mają oni poczucie, jakby firma “mówiła” bezpośrednio do nich, co wpływa na ich emocje i mogą zacząć się z nią identyfikować.

Film gwarantuje również szeroki zakres możliwości, w jaki możesz zaskoczyć odbiorców produktu. Film sam w sobie jest najciekawszym w odbiorze sposobem na przedstawienie produktu. Bądźmy szczerzy, jeśli mamy do wyboru ścianę tekstu i film, każdy z nas wybierze tę drugą opcję.

Budowanie rozpoznawalności to także ważny element. Filmy są przez nas najłatwiej zapamiętywane, przez co produkt, który przedstawiasz w filmie będzie kojarzyć się odbiorcom z Twoją firmą.

Gdzie udostępnić wideo o produkcie?

Ogromną zaletą filmów jest mnogość miejsc, w których możesz je zamieścić. Rozpoczynając od strony sklepu internetowego, gdzie możesz wstawić go zamiast klasycznego opisu lub jako jego uzupełnienie. Umieszczenie takiego filmu może być istotnym elementem, który wpłynie na korzystną decyzję klienta.

Inne miejsca do zamieszczenia filmu to oczywiście wszystkie portale społecznościowe, na których możesz docierać do grupy docelowej. Facebook, Instagram i oczywiście YouTube.

Filmy produktowe to niezwykle skuteczna reklama, nieposiadająca sobie równych. Nie tylko przez to, że jest jej najciekawszą alternatywą, ale również przez wartość, którą ze sobą niesie. Żadna z pozostałych form nie jest w stanie przekazać tyle istotnych dla odbiorcy informacji w tym samym czasie, co właśnie film. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty filmów produktowych!

Umów się na nagranie filmu produktowego!

Zarezerwuj termin!

Powiązane wpisy