Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Zdjęcia kulinarne – czyli jak budować wizerunek restauracji za pomocą zdjęć?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

W social media to profesjonalne zdjęcia robią robotę! Ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi odbiorców i wykazanie się wysoką jakością. Zdjęcia kulinarne to nieodzowny element komunikacji każdej restauracji, która chce wzbudzić apetyt i zyskać nowych klientów. Zostań z nami i dowiedz się, jak pobudzić apetyt gości i wizerunek swojej restauracji na Instagramie!

Prowadzenie profilu na Instagramie

Ze wszystkich stron jesteśmy otoczeni zdjęciami, tak też jest w jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych, jakim jest Instagram. Zdjęcia kulinarne mają niezwykłą moc, która potrafi wzbudzić apetyt i dać szansę na zapamiętanie. Takim sposobem profil restauracji może rosnąć w siłę i zostawić konkurencję daleko w tyle. Jednak kluczem są właśnie zdjęcia, wykonane przez profesjonalistę. Każdy może uchwycić zdjęcie aparatem z telefonu, natomiast jeśli byłyby one wystarczające z pewnością nie pisalibyśmy tego artykułu.

Zrezygnuj z przeciętnych zdjęć potraw na rzecz profesjonalnej fotografii. Zainteresujesz sobą nowych klientów, a zarazem utrzymasz starych, pokazując im, że stawiasz na jakość nie tylko podczas gotowania, ale również budując z nimi relację.

Jak budować wizerunek restauracji za pomocą zdjęć?

Jesteśmy przyzwyczajeni do prostoty, czasem się ona sprawdza, jednak chodzi nam o to, by wyróżnić się na tle konkurencji, a nie stać z nią na równi. Stąd właśnie trzeba znaleźć sposób na wyróżnienie, a bez wątpienia będzie nim dostarczanie odbiorcom niezwykłych kulinarnych doznań, jeszcze przed odwiedzeniem Twojej restauracji.

Fotografia kulinarna została stworzona dla osób takich jak Ty, czyli chcących budować jakościowy wizerunek swojej restauracji. Zadaniem fotografa jest wykonanie zdjęć, które wpasują się w Twoją wizję i dopasują do typu serwowanej kuchni.

Publikowanie spójnych fotografii przedstawiających posiłki dostępne w Twoim menu to naprawdę wartościowe treści dla Twoich odbiorców. Dla Ciebie oznacza to zdobywanie odbiorców, którzy skuszeni przez apetyczne zdjęcia, z wielką chęcią odwiedzą Twoją restaurację by spróbować dań z karty. W taki sposób stworzysz wokół siebie wizerunek miejsca, które dba o klienta na każdym etapie jego ścieżki.

Zdjęcia kulinarne dla restauracji

Fotografia kulinarna to nie tylko zdjęcia produktowe jedzenia. W jej ramach wykonuje się także zdjęcia wnętrz restauracji oraz zdjęcia wizerunkowe pracowników kuchni podczas gotowania. Za pomocą oświetlenia, aranżacji i kompozycji jesteśmy w stanie zrealizować zdjęcia, które pobudzą kubki smakowe wielu osób.

Dodatki podkreślające kolor i fakturę dania to klucz do sukcesu w fotografii kulinarnej. Chcemy stworzyć dedykowany klimat Twoim zdjęciom, dzięki któremu zbudujemy zupełnie nowy wizerunek dla Twojej restauracji. Każdy z nas najpierw je oczami, a następnie kosztuje – dlatego jeżeli rozbudzisz apetyt, szybko możesz spodziewać się nowych klientów, którzy przyjdą spróbować Twoich dań.

Większość odbiorców sprawdza restaurację przed jej odwiedzeniem, dlatego zaskocz ich ciekawymi zdjęciami i umów się z nami na sesję zdjęciową – zapraszamy do kontaktu!

Zapytaj o ofertę fotografii kulinarnej!

Czekamy na Twój kontakt 🙂

Powiązane wpisy