Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Fotografia eventowa i jej długotrwałe korzyści


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Fotografia eventowa to nie tylko zdjęcie z wydarzenia, to jednocześnie ważny budulec wizerunku oraz reklama, która będzie działać na Twoją korzyść przed długi czas. Jednak mówiąc o takich zdjęciach, należy mieć na myśli fotografie stworzone przez profesjonalistę. Zdjęcia zrobione na szybko telefonem nie przyniosą tego samego efektu.

W tym artykule poznasz najważniejsze korzyści płynące z zatrudnienia fotografa, który zajmie się fotografią eventową.

Długookresowa reklama

Zdjęcia z wydarzeń i eventów są wspomnieniem, dlatego ich skutki odczuwamy po czasie. Profesjonalnie stworzone zdjęcia, które ukazują ogromny wkład włożony w przygotowanie imprezy, pokazują Twoje zaangażowanie i tym samym budują pozytywny wizerunek.

Relacje w social mediach

Obecność w Internecie to niekwestionowany wymóg, jeśli chcesz zdobywać szerokie grono odbiorców i promować swoją działalność na dużą skalę. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, budowanie relacji w social mediach opiera się na tworzeniu angażujących treści. Sami osobiście, lubimy udostępniać zdjęcia z ważnych wydarzeń w naszym życiu, a naszymi odbiorcami są nasi znajomi, którzy reagują na to, co im przedstawiliśmy. Na tej podstawie również kreujemy opinię w ich oczach.

Dokładnie tak samo jest w przypadku marki, firmy lub organizacji. Jeśli nie dostarcza ona swoim obserwatorom ciekawych treści, relacje się nie zawiązują. Jednym z takich ciekawych postów jest właśnie fotograficzna relacja z eventu.

Zwiększenie zasięgów

Angażujący wpis ze zdjęciami będzie zdobywać wiele polubień i udostępnień, tym samym grono osób, które go zobaczą znacznie się poszerzy. Im więcej osób zobaczy Twój wpis, tym więcej osób Cię zapamięta.

Realne przedstawienie

Fotograf eventowy, jak nikt inny ma doskonałe wyczucie czasu i potrafi uchwycić najważniejsze chwile. Jednocześnie nie krępuje Twoich gości swoją obecnością i potrafi stać się niewidzialny. Tym samym, ukazuje szczegóły wystroju oraz mniej przewidywalne sytuację, aby całkowicie oddać ducha oraz charakter eventu.

Fotografia eventowa – jaka powinna być?

Zdjęcia eventowe muszą być niepowtarzalne. Kreatywne spojrzenie fotografa na przebieg wydarzenia jest bardzo istotne. W przeciwnym razie, czym te zdjęcia różniłyby się od zdjęć wykonanych przez osoby uczestniczące w imprezie? Jednocześnie bardzo ważne jest wywoływanie emocji u odbiorców, należy poszczególne momenty uchwycić w zachwycający, zabawny lub wzruszający sposób.

Mamy nadzieję, że udało Ci się dostrzec potencjał fotografii eventowej i na swoim ważnym wydarzeniu zadbasz, aby uczestniczyła w nim osoba odpowiedzialna za profesjonalne zdjęcia. A jeśli zaczniesz szukać studio fotograficznego, które może zrealizować zdjęcia eventowe – z wielką przyjemnością je dla Ciebie wykonamy. Zapraszamy do kontaktu!

Zamów fotografa na swój event!

Zarezerwuj termin 😄

Powiązane wpisy