Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Jak tworzyć fotografię przemysłową?


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Mogłoby się wydawać, że fotografia przemysłowa to rodzaj fotografii, z którego korzysta bardzo mało firm. W końcu kogo mogłyby zainteresować zdjęcia z hal produkcyjnych? Otóż jest dokładnie na odwrót. Fotografia przemysłowa staje się coraz bardziej popularna, wiele firm z dumą prezentuje przebieg prac w przedsiębiorstwach przemysłowych. Takie zdjęcia idealnie nadają się do prezentacji w katalogach firmowych, na stronach internetowych, czy nawet w social mediach. Jest to bardzo ważny element działań marketingowych, dzięki którym można budować pozytywny wizerunek.

Fotografia przemysłowa – czym jest?

Czym tak dokładnie zajmuje się fotografia przemysłowa? Jest to bardzo szeroki zakres, dlatego warto opisać poszczególne zdjęcia, które mogą być w jej ramach wykonywane. Fotografia przemysłowa zajmuje się wykonywaniem zdjęć w miejscach przemysłowych i produkcyjnych. W ramach fotografii przemysłowej można wykonywać zdjęcia w halach produkcyjnych, fabrykach, obiektach przemysłowych. Wykonuje się również fotografie przedstawiające pracowników wykonujących prace na produkcji oraz poszczególne etapy prac i ich produkty.

Jak tworzyć dobre zdjęcia przemysłowe?

Podczas fotografowanie przemysłu trzeba się kierować odpowiednimi technicznymi kryteriami. Każdy rodzaj fotografii rządzi się własnymi prawami i dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Tworzenie zdjęć przemysłowych nie należy do najprostszych, jednak odpowiednie doświadczenie i wiedza pozwala tworzyć naprawdę udane ujęcia.

Oświetlenie

Jeśli śledzisz naszego bloga to z pewnością już to wiesz – dobre światło odgrywa największą rolę w fotografii. Bez dobrego światła zdjęcia od razu można uznać za nieudane. Nawet wyjątkowo złe zdjęcie da się uratować, jeśli było wykonywane w dobrym oświetleniu. Fotografując w przedsiębiorstwach przemysłowych będziesz musiał zmierzyć się z dużą przestrzenią, która nie we wszystkich miejscach będzie mieć dobry dostęp do źródła światła. Rola fotografa polega na równomiernym doświetleniu tych ciemnych punktów.

Poprawna kompozycja

W zdjęciach przemysłowych chodzi przede wszystkim o realne odwzorowanie fotografowanego miejsca. Zatem odpowiednie kadrowanie i kompozycja obiektów w kadrze powinno być kwestią, na którą fotograf przemysłowy szczególną uwagę.

Dynamika

Fotografia przemysłowa wymaga szybkiego działania. Żeby odpowiednio uchwycić procesy produkcyjne potrzebna jest duża dynamika fotografowania. Można powiedzieć, że fotografia przemysłowa rządzi się podobnymi prawami, co fotografia reportażowa.

Kreatywność

Oświetlenie, poprawna kompozycja i dynamika – spełnienia tych kryteriów jest wystarczające do stworzenia udanego zdjęcia. Jeżeli jednak zależy Ci, aby Twoje zdjęcie w jakiś sposób wyróżniało się na tle innych musisz pomyśleć, jak zaprezentować przestrzeń i procesy, aby zostały one zapamiętane przez odbiorców, którzy zobaczą zdjęcia.

Zdjęcia przemysłowe są bardzo ważnym narzędziem budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Dlatego podczas ich tworzenia, fotograf powinien myśleć przede wszystkim o wywołaniu konkretnego efektu, który ma wzbudzać zainteresowanie odbiorców i potencjalnych klientów.

Jeżeli chcesz stworzyć atrakcyjne zdjęcia w swoim przedsiębiorstwie, sprawdź naszą ofertę fotografii przemysłowej i skontaktuj się z nami! Stworzymy dla Ciebie profesjonalne zdjęcia przemysłowe!

Umów się na sesję przemysłową!

Zarezerwuj termin sesji 😃

Powiązane wpisy