Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na smartfona


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Zestawiliśmy najczęściej używane aplikacje do obróbki zdjęć na smartfony. W dobie social mediów na pewno przydadzą Ci się narzędzia do szybkiej obróbki w zasięgu ręki.

VSCOcam

VSCO to jedna z najpopularniejszych propozycji. Posiada najczęściej stosowane filtry, które możesz zobaczyć na zdjęciach z Instagrama. Nakładanie filtrów to jej najważniejsze zastosowanie, posiada wiele darmowych propozycji, ale jest również możliwość zakupu dodatkowych opcji. Pod względem jakości filtrów, aplikacja VSCO wyprzedza wszystkie inne. Ponadto program pozwala na podstawową korektę jasności, kontrastu i odcienia skóry.

Praca w tej aplikacji jest intuicyjna i prosta, ale żeby w pełni korzystać z jej ustawień, musisz założyć konto. Kolejną kwestią na plus jest możliwość importu i eksportu zdjęć (co przypomina mechanizm Lightrooma) oraz obsługa plików RAW.

Snapseed

Większość osób, które przejrzały aplikacje do edycji zdjęć, na pewno kojarzą Snapseed. Daje on wiele możliwości, jednak do jego obsługi trzeba się przyzwyczaić. Nie zawiera się on w intuicyjnych interfejsach do których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Program oferuje mnóstwo narzędzi do poprawy wyglądu fotografii. Od korekty jasności oraz nasycenie, przez nakładnie filtrów, do kadrowania i wycinania zdjęć.

Lightroom

To mobilna wersja znanego wszystkim fotografom programu na komputery. Jednak sprawdzi się również w pracy amatorów, ponieważ poruszanie się wśród narzędzi jest intuicyjne i nie powinno sprawiać problemów.

Aplikacja nie jest już tak rozbudowana, jednak jako szybkie narzędzie do edycji na telefonie, nie ma sobie nic do zarzucenia. Lightroom pozwala na kompleksową obróbkę zdjęć, nie tylko podstawowych ustawień, jak jasność czy kontrast, ale również nasycenie lub zmiana barwy poszczególnych kolorów na zdjęciu. Ważną opcją, która ułatwi edycję, gdy chcemy używać zawsze tych samych ustawień, jest możliwość kopiowania zastosowanych opcji i wklejanie ich na nowe zdjęcie. Dodatkowo użytkownik może katalogować zdjęcia i tworzyć foldery.

Photoshop Express

Wersja Photoshopa na smarfona, to dobra alternatywa dla tych, którym korzystanie nie przychodziło najłatwiej. Obsługa jest intuicyjna, więc to dobra propozycja dla amatorów, jak i zaawansowanych osób.

Photoshop udostępnia szereg gotowych ustawień i filtrów, które już same w sobie sprawiają, że zdjęcie jest gotowe i wygląda świetnie. Ale idąc dalej, czeka wiele innych opcji z których można skorzystać, jak przekształcanie i kadrowanie zdjęcia, jeśli zostało wykonane pod złym kątem. Poza tym mamy dostęp do wielu narzędzi dotyczących ustawienia jasności, kolorów, redukcji szumów oraz zamglenia, a nawet usuwanie czerwonych oczu i niedoskonałości.

A co najlepsze w możliwościach tej aplikacji, posiada opcję dostosowania rozmiaru i formatu zdjęcia pod docelowe miejsce w którym mamy zamiar go opublikować, np. nagłówek Twittera lub miniaturka na YouTube.

Warto zapoznać się z każdą z powyższych aplikacji i wybrać tę najlepszą. Każda z nich oferuje wartościowe narzędzia do obróbki Twoich zdjęć. Wypróbuj je, tym bardziej, że są darmowe. Być może, wszystkie cztery aplikacje do obróbki zdjęć pozostaną na Twoim smartfonie, gotowe do szybkiej edycji.

Śledź naszego bloga fotograficznego!

Dowiedz się więcej o fotografii 🙂

Powiązane wpisy