Scroll to top
© 2020 | Projekt i wykonanie: Rafał Daniecki
Udostępnij

Produkcja filmów instruktażowych


Blog fotograficzny i wideo | Studio fotograficzne i filmowe | .gold studio

Produkcja filmów instruktażowych jest skutecznym działaniem edukacyjnym, jednocześnie wpływającym na Twój wizerunek. Posiadasz produkt lub usługę, które wymagają szerszego opowiedzenia – film instruktażowy idealnie spełni się w tej roli.

Film instruktażowy to ujęcia, które mają za zadanie zobrazować wykonywanie danej czynności lub obsługę przedmiotu. Trwają najczęściej od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Powinny być krótkie i zawierać najważniejsze informacje. Przygotowaliśmy listę zalet i korzyści płynących ze stworzenia filmu instruktażowego.

Co zyskasz dzięki filmom instruktażowym?

Filmy instruktażowe są tworzone dla użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Na sam początek warto wspomnieć, że stworzenie filmu instruktażowego stawia Cię niejako w pozycji eksperta, co już samo w sobie jest dużym plusem. Sprawdź, jakie korzyści możesz zyskać nagrywając film instruktażowy.

Pozytywny wizerunek

Produkcja filmów instruktażowych jest dobrą metodą na poprawę wizerunku. Każda firma, która posiada własny film zyskuje w oczach odbiorców. Po pierwsze, takie realizacje kojarzą się z renomą oraz profesjonalizmem. A tym samym, pokazujesz swoim odbiorcom, że ważny jest dla Ciebie sposób, w jakim przekazujesz im informacje.

Oszczędność czasu

Posiadanie filmu instruktażowego pozwala uniknąć wielokrotnego przekazywania tych samych informacji. Jest również godnym, jak nie lepszym, odpowiednikiem tradycyjnej instrukcji. Taki film możesz umieścić na swojej stronie internetowej. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych pytań, na które Twoi odbiorcy znajdą odpowiedź właśnie w nagranym filmie.

Dokładne przedstawienie

Połączeniu obrazu i dźwięku umożliwia szczegółowe zaprezentowanie obsługi czy sposobu na wykonanie jakiegoś zadania. Taka forma jest zdecydowanie skuteczniejsza od tekstu czy samego słownego przekazu.

Filmy instruktażowe dla pracowników

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, filmy instruktażowe są dużą oszczędnością czasu (ale też pieniędzy). Przydają się nie tylko jako uzupełnienie oferty produktu, ale również stanowią doskonałe narzędzie w szkoleniu pracowników. Kiedy posiadasz film instruktażowy nie musisz zatrudniać instruktora, który będzie odpowiadać za przeszkolenie nowych pracowników. Taką rolę spełni film, a będzie on znacznie atrakcyjniejszą formą.

Jeżeli uważasz, że korzyści filmu instruktażowego będą Ci pomocne – napisz do nas i umów się na nagranie! Możemy zrealizować dla Ciebie skuteczny i atrakcyjny film.

Umów się na nagranie filmu instruktażowego!

Zyskaj profesjonalny wizerunek.

Powiązane wpisy